„AUTOSTRADA DO NIEBA” – skąd taka nazwa?

„AUTOSTRADA DO NIEBA” – skąd taka nazwa?

Dzisiejszy człowiek ma coraz szybsze pojazdy, a tym samym żyje szybko. Aby szczęśliwie     i bezpiecznie dotrzeć do celu podróży, zaleca się pędząc na „AUTOSTRADZIE ŻYCIA” zjechać     z niej na krótki postój i zregenerować siły fizyczne i duchowe. Tymi parkingami są poszczególne dziesiątki różańca, które gwarantują bezpieczne dotarcie do bramki zjazdowej z autostrady.

Stąd odcinek drogi w kształcie kielicha o długości 40 metrów (wyraża to czas Pana Jezusa, który przez 40 dni przygotowywał się do Wielkiego Piątku) – od bramy wjazdowej do Krzyża jest nazwany „autostradą do nieba”.

Psalmista Pański stawia pytanie: „Czym się Panu odpłacę, za wszystko co mi wyświadczył?”  I odpowiada: „Podniosę Kielich zbawienia i wezwę Imienia Pana”. Aby „Podnieść ten Kielich”  wpisane zostają w nim 2 modlitwy:

  • Koronka do Bożego Miłosierdzia
  • Cząstka Różańca – „Tajemnice Światła”

Nie posiadając fizycznie różańca, te modlitwy zostały zaprojektowane w oparciu o elementy drogowe zwane „kocie oczka” (zastępują one koraliki różańca), które poprzez odbite światło – zwłaszcza w trudnych warunkach drogowych czynią podróż bezpieczną.

„Wezwanie Imienia Pana” zostanie ta autostrada poświęcona przez ks. Kanclerza Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie Jerzego Buczka 17.09.2017 r. (niedziela) godz. 11.30.

Więcej informacji www.krzyzropczyce.pl

Opiekun Krzyża III Tysiąclecia

Ks. Wojciech Styczyński