Do galerii wyjeżdżamy panoramiczną windą z poziomu 342 m n.p.m. (tyle ludzi zostało włączonych do kościoła przez sakrament Chrztu Św. za pontyfikatu JP II. Podczas jazdy spoglądamy przez przeszkloną kabinę windy na panoramę Ropczyc i okolic oraz podziwiamy techniczną stronę budowli która w tym segmencie ma kolor czerwony i składa się z 3 głównych segmentów o długości 27 m co symbolizuje 27 lat pontyfikatu JP II.
We wnętrzu windy znajduje się wyświetlacz wysokościomierza pokazujący aktualną wysokość n.p.m.
Galeria widokowa obrazuje kulę ziemską tu domierzamy windą na wysokość 30 m. co symbolizuje rozpoczęcie nauczania publicznego przez Jezusa. W galerii znajduje się kamień węgielny z Góry Synaj poświęcony przez Papieża Jana Pawła II w Krakowie 18 sierpnia 2002 roku.
W przygotowaniu jest ołtarz nad którym znajdować się będzie droga krzyżowa wpisana w 5 zegarów co symbolizuje 5 kontynentów. Obok ołtarza znajduje się obraz przedstawiający most a nad nim napis „PONTIFEX MAX” – „Najwyższy Kapłan” (dosłowne tłumaczenie „Budowniczy mostów”) to odnosi się do Pana Jezusa Zbawiciela Świata.
Przy dobrej widoczności (inwersji) z galerii można zobaczyć Tatry jak również elektrownie Połaniec, krzyż na górze Liwocz i inne ciekawe obiekty.
Z galerii można wyjść pod sam krzyż na wysokość 33 m co symbolizuje rok śmierci Pana Jezusa. Od tego miejsca spoglądamy na biały 14 metrowy krzyż co symbolizuje dzień śmierci Pana Jezusa. Według kalendarza żydowskiego Pan Jezus umarł 14 dnia miesiąca Nisan 33 roku.
Jak widzimy na załączonych zdjęciach można również spoglądać przez przeszklony dach na konstrukcję krzyża.